Loading

Tai Chi Chuan

Yin ve Yang yani iki zıt güç veya enerji “uyumlu” ve “sürekli” bir akışa girerse buna Tai Chi denir. Tai Chi Chuan ise Tai Chi Prensibine göre tasarlanmış bir içsel Kungfu ekolüdür. Hareketli meditasyon olarak da tanımlıyabileceğimiz Tai Chi Chuan yavaş ve akıcı hareket serilerinden oluşur. Bu çalışmalar sayesinde bedenimizi ve zihnimizi daha iyi anlar; kaslarımızın, tendonlarımızın, kemiklerimizin güçlenmesinin yanı sıra niyetlerimizi, hislerimizi, farkındalığımızı ve yaşam enerjimizi de güçlendiririz. Bedenimizi tek parça olarak hareket ettirme becerisi kazandırıp, kalp ve zihin bütünlüğü kuruldukça ve kendi içimizde bütünleştikçe, çevremiz ile de bütünleşiriz.

Ders İçeriği

Form Akışlarına hazırlık niteliğinde en temel hareket prensipleri ile doğru ve dengeli durabilmeyi , yumuşak ve akıcı hareketler (ipek eğirmek , Yin Yang topunu çevirmek) ile bedenimizdeki gerginlikleri hafifletmeyi . , Tai Chi yürüyüşleri ile bacaklarımızı güçlendirirken Kungfu Qigongun temeli olan “ağaç duruşları” ile canlılığımızı gözlemlemeyi öğreneceğiz.
Omurganın canlanmasını ve duruş bozukluklarının giderilmesine yardımcı olacak çalışmalar da derslerin önemli bir parçasıdır.

Eğitmen/Danışman
Ece Dündaralp

Tai Chi Chuan, Ece Dündaralp’in uzun yıllar yaptığı çeşitli sanat ve spor çalışmaları sonucunda vardığı bir nokta oldu. 2005 yılında Yedi Tepe Plastik Sanatlar Bölümünden mezun oldu… devamını oku…

Etkinlik hakkında aklınıza takılan soruları öğrenmek, detaylı bilgi almak veya kayıt yaptırmak için bizlere 0533 686 5382 no’lu telefonu arayarak veya whatsapp üzerinden ulaşabilirsiniz.

İsim Soyisim (*)

Email (*)

Telefon Numaranız

Mesajınız