Loading

Kar beyazdır! Yağmur ıslatır! Köpek havlar! Kedi miyavlar!

Byron Katie, 1986 yılında yaşadığı bir uyanış ile düşüncelerine inandığında ve olan ile kavga ettiğinde acı çektiğini gördü. Aynı zamanda fark etti ki bu durum, sadece kendisi için değil tüm insanlar için geçerli olan bir durumdu. Tanrı ya da gerçek mutlak olandır ve olan değiştirilemez. Olan ile kavga ettiğiniz her seferde kaybedersiniz. Hem de yüzde yüz. Bir kediye havlamayı öğretemezsiniz. Tüm çabalarınızın ardından kedi size bakacak ve ‘’Miyav!!’’ diyecektir.

“Byron Katie’nin The Work (Çalışma)sı gezegenimiz için büyük bir nimet. Hayatımda bu kadar kısa sürede insan hayatına etki eden bir çalışma görmedim. “Olanı Sevmek” size bir anahtar sunuyor. Onu kullanın.”

– ECKHART TOLLE ” Şimdinin Gücü ” Kitabının Yazarı

Katie’nin Çalışması ( The Work of Byron Katie® ) son derece basit ve bir o kadar da güçlüdür. Bizi üzen , stres yaratan düşüncelerimizi kağıt üzerine aktarıp 4 soru ve tersine çevirmelerle sorgulamaya tabii tutuyoruz. Sorgulama boyunca sessizlik bize eşlik eder. Son derece dingin ve meditasyon yapar halde kalırız. Sorguluma bir tür meditasyondur. Bizi üzen anı dondurup zihnimizdeki o anın resmi üzerinde meditasyon yaparız. Sorguluma boyunca sorulan tüm soruların cevapları için bu sessizlik bize hizmet edecektir.

Çalışma her gün yapılırsa içimizde kök salacak olan bir metoddur. Yaptıkça zihnimiz berraklaşacak ve gerçek daha net açığa çıkacaktır. Gerçeği örten hikaye perdeleri tek tek kalktıkça ve sorgulama sonrası değişen duygu durumlarımız sayesinde daha huzurlu, anlayışlı, sevecen bireyler haline geliriz.

Benimle ilgili daha fazla bilgi için The Work sitesinden Certified Facilitators sayfasına bakabilirsiniz.

the-work-certificated-facilitator

Eğitmen/Danışman
Emine Aktaş
Emine Aktaş

1966 İstanbul doğumluyum. İTÜ Tekstil Mühendisliği lisans ve İşletme Mühendisliği master eğitimleri aldım.
90’lı yıllarda hayatımın amacı nedir, aynı acı veren olayları… devamını oku…

Zaman
19 Mayıs Pazar / 11:00 – 14:00

Etkinlik hakkında aklınıza takılan soruları öğrenmek, detaylı bilgi almak veya kayıt yaptırmak için bizlere 0533 686 5382 no’lu telefonu arayarak veya whatsapp üzerinden ulaşabilirsiniz.

İsim Soyisim (*)

Email (*)

Telefon Numaranız

Mesajınız