Loading
Yükleniyor Etkinlikler
  • Bu etkinlik geçti.

Aile Dizimi / Dilek Öcekli

aile-dizimi-gorselAile Dizimi ’nde insanların hiç tahmin edemedikleri, söyleyince kabul edemedikleri sorunlarının köklerine inilir, ebeveynlerinden ve yakın aile fertlerinden taşıdıkları yüklerin boşaltılmasına destek verilir. Danışanların şaşkınlıklarını sıkça dile getirdiği; farkındalık yaşayıp, aile içindeki yerlerini ve kendilerini kabul etmelerine; ve de engellerinden kurtulmalarına yardımcı olan sıradışı bir çalışma Aile Dizimi.

Aile Dizimi Çalışması Bert Hellinger’in Afrika’da yerlilerin arınma çalışmalarını izleyip inceledikten sonra sistematik hale getirdiği bir psikoterapi uygulamasıdır. Almanya’da ilk olarak otuz yıl kadar önce uygulanmaya başlamıştır.

Hellinger’in talebesi Svagito Liebermeister’dan aldığı eğitimlerin ardından, Dilek Öcekli üç yıldır Ağacım ofisinde Aile Dizimi çalışmalarını başarıyla sürdürmektedir.
Bu çalışma danışanların, ailelerinin içinde kendi yerlerini görebilme fırsatını yakalayıp, kendilerinin ve ebeveynlerinin, atalarının geçmişlerinin farkına varıp, onları kabul etmelerine yardımcı olur.

Kaç nesil evvelden yaşanmış erken ölüm, büyük kayıplar, açıklanmayan sırlar, cinayetler, tacizler, iflaslar gibi travmaların, haberimiz olmasa bile, yaşamımızı nasıl etkilediği; olumsuzluklar, yeni travmalar, hastalıklar, mutsuz ilişkiler, para yoksunluğu vs. olarak hayatlarımıza olan etkilerini bize keşfettiriyor Dilek Öcekli.
Bu sıra dışı çalışma, ailenizi ve geçmişinizi adeta bir tiyatroda izlemenize benzer.

Çalışma sonrası, engellerimizin bize getirdiği yüklerden kurtulup, yaşam yolumuzun nasıl açıldığını izlemek katılan herkes gibi sizleri de şaşırtacaktır.

Çalışmaya dahil olan herkes katılımcıdır. Hayattaki engellerini keşfetmek ve yüklerinden kurtulmak isteyenler ise, açılım isteyen katılımcılardır; süreç esnasında kendi aile bireylerini temsil eden kişileri kendileri seçebilirler.

Katılımcılar da her ne kadar açılım çalışması talep etmemiş olsalar da, gün boyunca kendi hayatlarından benzer pozisyonlara tanık olmaları halinde, bu kişilerin de blokaj çözülmeleri gerçekleşir

Aile Dizimi çalışmaları, açılım ve yorumlar, Dilek Öcekli tarafından yapılır.

Katılımcı Görüşleri

Merhaba,

Ben bir Aile Dizimi müdavimiyim :).

Dilek’le karşılaştığım zaman omurgamda 25 derece skolyozum vardı; karnım çok sıkışıktı; hayata karşı güvensiz, zaman zaman kafası karmakarışık bir genç kızdım. Çocukluğumu yaşayamadan anne rolünü üstlenmek zorunda kalmıştım; yüküm ağırdı. Aile dizimlerine katılmaya başladıktan sonra, her bir dizimde tüm bu yüklerin oluşturduğu blokajlardan adım adım kurtulmaya başladım. Yaşayamamış olduğum ilk çocukluk rolüme geçebildim.. Katıldığım dizimler sonrası, hayatımda henüz yaşayamadığım ancak yaşamam gereken olaylara doğru yönlenmeye başladığımı fark etmeye başladım. Aslında, hayatın akışında her şey olması gerektiği yöne dönüyor. Yaşarken, olduğum rolün yerinde durmayı, yani bana ait olan yeri seçmeyi öğrendim. Tüm bu farkındalıklar ve seçimlerimle birlikte şimdi artık karnımdaki o sıkışıklık da yok; çok rahat nefes alabiliyorum.. Skolyozum eskisinden çok çok daha iyi; yüklerimi azalttıkça skolyozum da tıpkı benim gibi yaşama karşı duruşunu değiştiriyor :)) ve bunu hissetmek harika bir duygu.. Ve ben simdi evlilik kararı aldım.. 🙂 Güvenli, kararlı ve korkmadan. Bu karar benim için aldığım en büyük kararlardan biri. Yanımızda olup, bizim yolumuza ışık tuttuğu için sevgili Dileğe çok teşekkürler.. Ağacım ailesi altında bizi buluşturduğu ve şifalandırdığı için de.

Sevgiler 🙂

İlayda Kamçı

Eğitmen/Danışman
Dilek Öcekli

İnsanların enerji alanlarıyla uyumlanarak, bilinçaltı duygu frekanslarını gözlerine bakarak okuyorum. Böylece; kişilerin geçmişten bugüne köklerinden ve yaşadıklarından oluşmuş … devamını oku…

Zaman
06 Ocak Cumartesi / 11:00 – 17:00
Ücret
Katılım: 60 TL +KDV
Açılım: 300 TL +KDV

Etkinlik hakkında aklınıza takılan soruları öğrenmek, detaylı bilgi almak veya kayıt yaptırmak için bizlere 0212 295 50 19 no’lu telefonu arayarak ulaşabilirsiniz.

İsim Soyisim (*)

Email (*)

Telefon Numaranız

Mesajınız